4 | Diana Horná

Vek: 18

Bydlisko: Trnava

Študuješ alebo pracuješ?
Študujem na 5-ročnom bilingválnom gymnáziu Jána Hollého, takže ma čaká ešte dlhý študentský život.

Aké sú tvoje záľuby?
Mimo môjho školského života mám samozrejme aj veľa voľných chvíľ, ktoré najradšej využívam na cvičenie, beh, prechádzky a víkendy rada trávim s rodinou alebo kamarátmi v prírode alebo len tak v pohodlí domova. Nech ale zo seba nerobím len zodpovednú a športovo založenú osobu, musím povedať, že si doprajem aj dni, kedy si len dobre pospím, pijem čajíky a čítam obľúbené knihy.

Aké je tvoje obľúbené záhorácke slovo?
Moje obľúbené záhorácke slovo je frfní. Príde mi to veľmi milé.

Aké slovo alebo slovné spojenie ťa najviac vystihuje?
Ľudia okolo mňa ma od malička vnímali ako to “malé pozitívne” a myslím, že mi to zostalo do dnes. Ale keď dôjde na opisovanie samej seba často neviem, čo by som povedala. Preto som sa s otázkou “aké slovné spojenie ma vystihuje” obrátila na mojich najbližších ľudí. Dostala som slovné spojenie “free spirit” taká dušička čo sa naháňa stále za niečim novým a snaží prekonávať samú seba a myslím, že lepšie povedané to ani nemohlo byť.

Aká je tvoja obľúbená pesnička, film, seriál a kniha?
Obľúbená pesnička The Lumineers – Sleep On The Floor sa mi tiež spája s krásnymi chvíľami. Knihy mám rada aj príbehovky ale obľúbená bude asi tá, čo mi dáva iné pohľady na veci a tou je Indigový svět – Simon Loyd. Mám rada, že vždy keď prečitam len zopár stránok, cítim sa lepšie a uvoľnenejšie. Medzi moje obľúbené filmy patrí napr. Malý princ, pretože sa mi páči, že si z neho vie niečo zobrať tak dieťa, ako aj dospelý človek.

Aký je tvoj obľúbený vtip?
Môj obľúbený vtip je: ,,Ako sa vola dráčik čo má depky? Mindráčik”. Áno viem, že vôbec nie je vtipný, no ja milujem výraz mojej kamarátky, keď nám ho nadšene rozpráva takže sa vždy zasmejem.

Aké je tvoje obľúbené motto?
Moje životné motto je “If you have ability to love, love yourself first” pretože si myslím, že aj keď akokoľvek dobrých ľudí, ktorých lubime budeme mať okolo seba, aj tak to najväčšie šťastie si vieme dať len my sami. A potom už všetko pôjde samo.

Ako vnímaš COVID situáciu?
Aktuálna situácia nám ukázala, akú cenu majú hodnoty, nad ktorých vzácnosťou sme sa doteraz ani nepozastavili – voľne sa vídať s priateľmi, navštevovať školu a kultúrne podujatia, a samozrejme opustiť dom/byt bez obavy o zdravie seba aj našich blízkych, ako tomu je teraz. Súčasná situácia rozhodne postavila moje vnímanie mnohých veci do inej perspektívy, kedy aj za priaznivejších dôb, ktoré dúfam, prídu čo najskôr, budem vďačná za istoty, ktoré som zvykla považovať za samozrejmé.

PREJSŤ NA HLASOVANIE SPÄŤ NA ÚVOD