7 | Petra Zvonárová

Vek: 20 rokov

Bydlisko: Trnava

Študuješ alebo pracuješ?
Študujem na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave odbor Masmediána komunikácia. Vždy ma fascinovali ľudia, preto som najskôr chcela študovať psychológiu, mojim zámerom bolo pomáhať ľuďom, riešiť ich problémy, ale uvedomila som si, že by som nedokázala oddeliť ich problémy od svojho súkromia, tu sa ukázalo že empatickosť nie je vždy tou plusovou, kladnou vlastnosťou. Povedala som si, že psychológia nemusí byt cieľ ale cesta a práve preto som si vybrala odbor kde môžem naďalej pracovať s ľudmi. Popri škole pracujem v ateliéri Mishi Tibenskej, ktorá ma učí viac než je prácou fotografa. Jej kreativita a nápaditosť je mojou inšpiráciou. Nielen, že sa naučím perfektne editovať fotografie,ale rozhovorí s ňou, sú obohacujúce.

Aké sú tvoje záľuby?

Aké je tvoje obľúbené záhorácke slovo?
Obľúbené záhoracke slovo je vypravjať, dobre znie a ja rada vypravjam! 

Aké slovo alebo slovné spojenie ťa najviac vystihuje?
Slovné spojenie, ktoré ma najviac vystihuje je podľa mňa bezprostredná optimistka. 

Aká je tvoja obľúbená pesnička, film, seriál a kniha?
Moja bľúbená pesnička je Nedvědi – Loučím se s tmou. Mám rada tieto kvalitné klasiky, počúvali sme ich s rodičmi v aute a spievali si, vždy mám pri nich príjemný pocit šťastia. Obľúbený film je PS Milujem ťa. Páči sa mi retrospektívny dej filmu, ako sa postupne divák dostáva do deju prestupom minulosti do prítomnosti. Obľúbená kniha je Tajomstvo reči tela, gestá, ktoré prezradia viac než slová – Joe Navarro.

Aký je tvoj obľúbený vtip?
Spomeniem jeden z detstva z knížky Veľká kniha pre malé deti, ktorý mi je tak milo smiešny doteraz: Príde žaba zverolekárovi s ponožkou na hlave a on sa jej pýta ulútostene, žabka čo sa Vám to stalo? Kto Vám to urobil? Žaba naňho nahnevané pozrie a hovorí ruky hore starý, to je prepad. Vo všeobecnosti sa veľmi rada smejem a to aj na úplných maličkostiach.

Aké je tvoje obľúbené motto?
Životne motto, ktorým sa riadim je možno klasika, ale ja som taká stará škola: Carpe diem – užívaj dňa. Môžeme to vnímať ako varovanie, ktoré vyzýva k maximálnemu využitiu súčasných príležitostí. 

Ako vnímaš COVID situáciu?
COVID-19 nečakane ovplyvnil bežné fungovanie našich životov. Avšak, dal nám šancu ako spoločnosti ukázať spolupatričnosť a ľudskosť. Mali by sme sa zodpovedne postaviť k situácii a brať ohľad na starších a slabších. Určite nie som jediná, ktorá má strach o svojich starých rodičov. Ja sa presnejšie, bojím o moju milovanú babičku, ktorá žije už ôsmu dekádu. Prvú vlnu sme zvládli ukážkovo, myslím si, že aj napriek stúpajúcim číslam nakazených, zvládneme aj druhú vlnu bez väčších problémov. V okolí vidím ľudí, ktorí dodržujú nosenie rúšok, dezinfikujú si pravidelne ruky a dobrovoľne obmedzujú pohyb. Čo ma na jednej strane mrzí, keďže teraz práve kvôli opatreniam si zrejme nebudem môcť výjsť s priateľmi do obľúbenej reštaurácie. Je dôležité, aby sme mali nastavené pozitívne myslenie, aj keď je to ťažké, pretože médiá vysielajú hlavne negatívny signál ohľadom pandémie. Verím, že to spolu zvládneme!

PREJSŤ NA HLASOVANIE SPÄŤ NA ÚVOD